Еве како изгледаат „купените“ навивачи на Светското првенство во Катар (ВИДЕО)

Видеото на крајот од текстот ќе ве остави без збор. Што можат да направат парите?
Голема дамка на овој Мундијал му фрли фактот што нема навивачи, па имаше најави дека истите ќе бидат платени за да навиваат.
Во пресрет Светското првенство во Катар во јавноста одекнаа информации за „купени навивачи“ од страна на богатиот домаќинот со цел да се пополнат стадионите.
А, тоа денеска можеше да се види на трибините на мечот помеѓу Полска и Саудиска Арабија каде ден навивач експресно брзо ги менуваше дресовите.
Од „зелено“ во „црвено“ за славје на голот на Роберт Левандовски, фан стана хит на социјалните медиуми.
Еве го видеото:

error: Content is protected !!