Страшна вест се прошири пред малку: Сообраќајна несреќа – излета автомобил, тешко повредени се 5 лица

Според првичните информации од Секторот за внатрешни работи (СВР) Штип, едно возило во кое се превезувале пет лица излетало од коловозот. Четворица од нив се хоспитализирани во Кратово, а едно лице во болницата во Куманово
Пет лица се повредени и пренесени в болница по сообраќајната несреќа која се случила во 12:20 часот кај местото викано Перово Долче на патот Пробиштип-Кратово.
Според првичните информации од Секторот за внатрешни работи (СВР) Штип, едно возило во кое се превезувале пет лица излетало од коловозот. Четворица од нив се хоспитализирани во Кратово, а едно лице во болницата во Куманово.
Засега сè уште не се утврдени причините на несреќата, но увидот од истражните органи сè уште се одвива.

error: Content is protected !!