Се огласи згодната Ана: Љубоморните луѓе измислуваат приказна, глупавите ја шират понатаму, а идиотите веруваат

Претходните денови на социјалните мрежи кружеа приказни дека во репрезентацијата владее негативна атмосфера и дека виновна е Ана Рајковиќ, сопругата на Предраг Рајковиќ, голманот на српската репрезентација. Наводно ја поврзувале со напаѓачот на Србија Душан Влаховиќ. Сепак, таа реши да излезе и да ги отфрли сите овие наводи:
Голем скандал ја тресе фудбалската репрезентација на Србија, откако медиумите од оваа земја излегоа со информација дека првата ѕвезда на репрезентацијата Душан Влаховиќ не игра на Мундијалот во Катар поради тоа што бил во романтична врска со сопругата на соиграчот Предраг Рајковиќ.
Сопругата на Предраг, Ана стигна во Катар како би ги демантирала сите овие објави. Таа се огласи по целата ситуација поврзана со целиот скандал…
„Луѓето тука многу си даваат за право да шират лаги и дезинформации или да се потсмеваат. И како сме откриле трач на животот. Додека жената со своето дете последните месеци ги поминува во болница и води важна битка. Срам да ви биде“, објави новинарка која е блиска до Ана.
„Преживеавме и полоши работи верувале или не. Им благодарам на сите новинари кои ме почитуваа и не објавија ништо за здравствената состојба на Тадија и останатите луѓе кои мислат дека е најдобро да се нападне ранет лав. Благодарам“, одговори Ана на коментарот на новинарката и така им се обрати на сите во врска со новонастанатата ситуација.
Љубоморните луѓе секогаш измислуваат приказна, глупавите ја шират понатаму, а идиотите веруваат!“, напиша Ана Рајковиќ на својот Инстаграм профил.

error: Content is protected !!