Аделина Тахири во „Dance Albania“: Пејачката ја „запали“ сцената во изведна на песна од Мулен Руж (ВИДЕО)

Аделина Тахири во „Dance Albania“: Пејачката ја „запали“ сцената во изведна на песна од Мулен Руж (ВИДЕО)
Познатата пејачка Аделина Тахири е дел од шоуто „Dance Albania“ кое се емитува на „Тв Клан“.
Таа досега имаше неколку претставувања, а од она што имавме прилика да го видиме, таа и тоа како добро се снаоѓа во задачите кои ги добива.
Викендов што измина таа повторно имаше танцувачки перформанс со својот партнер Филипо , а овојпат темата беше „Lady Marmalade” од филмот “Moulin Rouge“.
Аделина и нејзиниот партнер перфектно ја изведоа оваа точка и на крајот добија огромни овации.

Погледнете го видеото со клик ТУКА.

error: Content is protected !!