(ВИДЕО) Скандалозна изјава на селекторот на Србија: Ви е*ам мајката шип***ска

Србија го заврши настапот на Светското првенство во Катар откако со 3-2 загуби од Швајцарија, Камерун со 1-0 го совлада Бразил

Одбраната на српската репрезентација имаше очајно Светско првенство, Србите примија дури осум гола, два од Бразил и по три од Камерун и Швајцарија. Тоа ги чинеше елиминација.
Селекторот на српската репрезентација Драган Стојковиќ предизвика огромен скандал по вториот гол на неговите фудбалери во дуелот со Швајцарија.
Камерите го фатија како го слави погодокот на Влаховиќ, а притоа го пцуе противникот на крајно безобразен начин.
„Ви е*ам мајката шип***ска у пи*ка“, грмеше Пикси со стиснати тупаници.
Познато е дека во швајцарската репрезентација има тројца фудбалери со албанско потекло, еден од нив (Џердан Шаќири) постигна гол вечерва.

error: Content is protected !!