(ВИДЕО) Голем хаос и на трибините: Меѓу Србите имаше швајцарски навивач со кече – тие го избркаа

Селекторот на Србија, Драган Стојковиќ – Пикси, даде коментар по поразот од Швајцарија (2-3) по кој „орлите“ го завршија патот на Светското првенство уште во групната фаза.
Иако влегоа со големи амбиции, сепак, ќе одиграат само три натпревари на светскиот фудбалски собир.
Вечерва Србија и Швајцарија играат важен натпревар за пласман во следната фаза на Мундијалот од Катар.
Непосредно пред почетокот на натпреварот на трибините дојде до мал инцидент.
Српски навивачи се налутија кога на трибините во нивна близина се појавија швајцарски фанови со кече.
Полицијата веднаш реагираше и ги отстрани навивачите од каде што беа првично сместени.

error: Content is protected !!