Почина познатата инфлуенсерка Маја со потекло од Охрид – пронајдена мpтва во Африка, неодамна беше во Македонија

Познатата инфлуенсерка Маја Миа е пронајдена мpтва, пренесуваат повеќе медиуми од африканскиот континент.
Миа е која беше родена во Македонија, повеќе од 10 години живееше во Јужна Африка. Таму таа беше во врска со комичарот и актер Идрис Султан до 2018 година, а потоа се зближила со пејачот Оми Димпоз, со кој околу 2 години биле заедно.
Од 2020-та година таа се гледала со Димпоз, кој исто така е во шок од она што се случило.

Таа неодамна беше главна тема во Македонија, откако објави повеќе фотографии со познати луѓе од нашата држава, меѓу кои и Венко Филипче и Бујар Османи.


-Почивај во мир, љубов, – напиша тој на социјалните мрежи и сподели фотографии од неа.
Засега не се наведуваат причините за смртта на Маја, иако медиумте од Африка шпекулираат на темата. Сепак нејзината смрт засега е мистерија.

error: Content is protected !!