Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала во Јадранското Море

Нов земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала го погоди Јадранското Море околу седум часот утринава, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).
Епицентарот на земјотресот бил на 67 километри источно од италијанскиот приморски град Римини.

Граѓаните кои го почувствуваа.земјотресот изјавија дека потресот траел неколку секунди но бил силен и дека новиот од серијата потреси во овој рен „ бил вистински утрински шок“.

error: Content is protected !!