(ФОТО) Откако медиумите објавија дека раскинал со вереницата, Костадин Костадинов објави каде е вечерва и што прави
Во јануари, 2021, тогаш пратеникот од редовите на СДСМ и портпарол на партијата, Костадин Костадинов, преку својот фејсбук профил го покажа свршеничкиот прстен што и го дал на својата избраничка, Марија Десанова.
Во врска со оваа своја одлука своевремено за неговата љубов напиша
Но оваа седмица во јавноста одекна веста дека актуелниот градначалник на Струмица, Костадинов ја раскинал свршувачката со својата поранешна свршеница Марија Десанова.
Откако сето ова помина во јавноста, Костадинов вечерва објави интересна фотографија, со една македонска спортска легенда, кој исто така е од Струмица.
Прави Струмичани во сабота излегуваат и пијат по една ракија. На по една со легендата Владо Илиевски во пресрет на големиот празник Свети 15 Тивериополски Свештеномаченици, пишува Костадин, притоа објавувајќи и фотографија од нив двајца.

error: Content is protected !!