Шок, тага и неверување: Толку млада – почина професорката Анета која студентите ја обожаваа
Шок, тага и неверување: Толку млада – почина професорката Анета која студентите ја обожаваа

Пред неколку моменти на социјалните мрежи се прошири тажната вест. Толку млада – почина професорката која студентите ја обожаваа
Од овој свет зaмина професорката д-р Анета Бучковска, а нејзини пријатели преку социјалните мрежи испраќаат последен поздрав.
-Со голема тага Ве известаме дека почина нашата почитувана и драга професорка, д-р Aнета Бучковска.
Посмртните останки ќе бидат изложени во капела на ден 12.12.2022 (понеделник) во 11:00 часот на Градските гробишта Бутел.

Бог да ја прости, сочуство до најблиските а ФЕИТ во следниот период ќе организира комеморативна седница за која ќе бидете дополнително известени, напиша Тони Манџуковски на социјалните мрежи.
За последен пат со својата колешка се опрости и поранешниот пратеник и министер Јани Макрадули, кој напиша:

-Со неверување утрово ја слушнав тажната вест. Со мојата колешка Анета, нѐ примија во ист ден на работа и знам колку вреден, траен белег остави на Електро и Феит. Сочувство до семејството, почивај во мир колешке…

error: Content is protected !!