Бом6а над 6ом6ите: Мицкоски ќе поднесе оставка поради здравствени причини? Пренесува Инфомакс

Откако вечерва СДСМ имаше голема поддршка на трибината, Инфомакс само што пренесе неверојатна вест.
Бом6а над 6ом6ите доцна вечерва.
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ размислува за поднесување оставка од позицијата во партијата, дознава Инфомакс, од извори во политичката партија.
Според овие извори, Мицкоски смета дека најдобра опција за поднесување оставка би била периодот на почетокот на идната година, кога треба, според најавите на СДСМ да се случат уставните измени.
Причини за оставката ќе бидат наводна влошена здравствена состојба.

error: Content is protected !!