17-годишна девојка од тетовско оcомничена дека го у6ила 16-годишното момче кое вчера беше пронајдено во река

17-годишна девојка од тетовско оcомничена дека го у6ила 16-годишното момче кое вчера беше пронајдено во река
17-годишна девојка од тетовско е оcомничена дека со тврд предмет го нападналa 16-годишното момче кое вчера беше пронајдено мpтвp во водите на река Пена.
Како што дознава 4NEWS.mk од неофицијални информации, момчето и девојката биле во љубовна врска. Од полицијата потврдуваат дека вчера во 14 часот е извршен разговор со девојката.
Извршен е службен разговор со 17-годишна малолетничка од тетовско Рогле. Таа се сомничи дека со тврд предмет го нa-паднала 16-годишниот малолетник од с.Ново Село, општина Желино, кој вчера во 07.10 часот беше пронајден п0чинат во водите на река Пена на патот кон место викано „Бањиче“ во Тетово“, велат од СВР Тетово.
Од таму додаваат дека во врска со настанот, во присуство на родител, претставник од Центар за социјални работи, адвокат и медицинско лице бил извршен разговор и со 17-годишен малолетник од Тетово.

error: Content is protected !!