Шокантно видео: Се сруши трибина на кошаркарски меч – има повредени

Шокантно видео: Се сруши трибина на кошаркарски меч – има повредени
На кошаркарскиот натпревар од египетскиот Суперкуп меѓу Ал Ахли и Ал Итихад, се случи голем инцидент откако се сруши дел од трибината.
Во салата „Хасан Мустафа“ во Александрија натпреварот е прекинат при резултат 66:45 за Ал Итихад, кога попушти конструкцијата на трибината и се урна.
Според информациите интервенирало 21 амбулантно возило, а вкупно 72 лица се повредени.error: Content is protected !!