Силен земјотрес со јачина од 4,9 степени го потресе Балканот – познати сите детали
Земјотрес со јачина од 4,9 степени, според првичните процени на Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија во Атина, беше регистриран во 14.30 по локално време во централниот дел на грчкиот остров Евија, јави дописничката на МИА од Атина.
Земјотресот со долго траење и силен интензитет освен на Евија, беше почувствуван и во областа Атика, поширокиот регион на Атина.
Засега нема информации за повредени или за материјална штета.

error: Content is protected !!