Ужасната вест брзо се прошири: Несреќа на автопатот, тело лежи неподвижно на улица – Слоба Радановиќ раскажа точно што се случило

CTPAШНATA ВЕСТ БР30 CE ПРОШИРИ: Несpeќа на автопат, тeло лежи нeподвижно на улица
Имено, Слоба уште еднаш се најде во ситуација кога требаше да помогне.
Поминувал покрај автопатот кога дошло до сообраќајна несреќа во која едно момче лежело неподвижно, па пејачката притрчала да помогне.
Оваа ситуација детално ја опиша на Твитер.
– Вечерва метеж на автопатот кај аеродромот, излетана кола на сред пат, до друга кола лежи момче на страна, луѓе поминуваат и никој не застанува да види дали се жив.
Жал ми е да го споделам воздухот со секој што поминал синоќа и не застанал. Никој не е нормален – напиша тој.

Да потсетиме, Слоба веќе еднаш во годината ја воодушеви јавноста кога даде херојски пример во теретана и реагираше кога никој друг не го направи тоа.
Непознатиот маж потоа физички ја нападнал работничката, а Слоба веднаш реагирал и го оттргнал насил никот од девојката.

error: Content is protected !!