(ВИДЕО) Шокантни сцени: На Ѓоковиќ му пукна филмот – па настрада неговиот брат: Излезиии, излезииии

Новак Ѓоковиќ во жестока битката која траеше повеќе од три часа на крајот успеа да слави над Себастијан Корда, а покрај тоа што имаше убави зборови за Американецот, Србинот по победата му се обрати и на својот тим.
Ноле денеска спасуваше меч топка во Аделејд и со пресврт ја освои 92-та титула во својата кариера, но до истата дојде со доста нервоза и бесни реакции на теренот.
Србинот посебно беше лут по крајот на првиот сет кој го загуби во тајбрејкот, по што му нареди на својот брат Марко да ги напушти трибините.Како и многупати досега, Ѓоковиќ успеа да се смири со неколку добри потези на теренот, па откако славеше со 2:1 (6:7, 7:6 и 6:4), јавно му се обрати на својот брат.
– Благодарност до мојот тим што ме трпи и толерира и во добро и во лошо. Сигурен сум дека денеска не беше лесно за нив. Мојот брат Марко исто така е тука, а тој не е толку често на моите натпревари. Ти благодарам што дојде Маре, те сакам, – му порача Новак.

error: Content is protected !!