(ВИДЕО) Драмата продолжува: Шеикот дојде по Ирена во Италија – еве што му порача таа

Секогаш интересна за јавноста, знае како да привлече вниманието на публиката.

Освен со богата музичка кариера, пејачката Ирена Спасовска може да се пофали и со одличен изглед.
Нејзините почетоци се заедно со Горан и Адријана Алачки. Триото кое редеше успеси во перидоот од 1987 до 1994 годин додека постоеше.
Македонската фолк пејачка Ирена Спасовска ужива во секој ден од животот, а доказ за тоа се фотографиите и видеата на нејзините социјални мрежи.

Ирена е доста активна на социјалните мрежи и скоро не поминува ден, да не сподели некаква објава.
За да се одржи во добра форма, пејачката редовно вежба во теретана со личен тренер, внимава на изгледот, вегетаријанец е и се храни здраво.

Пред извесно време, Ирена уживаше во Доха и Катар, а како што и самата се пофали тогаш на социјалните мрежи, во една од објавите, друштво и правел еден Шеик.
– Катар: Прекрасен ден поминат во „Молот“ на Шеикот со вештачко небо, со канали, со гондоли- раскажа таа.

Дали меѓу Ирена и шеикот се развил некаков поинаков однос освен пријателски, остана неразјаснето, но Ирена Спасовска деновиве повторно го спомена шеикот.
Имено, таа е на Новогодишна турнеја во Италија и Австрија, а денес на нејзините профили на социјалните мрежи, се појави видео на кое таа му се обраќа на шеикот.

Еве што му порача:
error: Content is protected !!