МВР го пронајде стружанецот кој со CАЧМАPКА у6ил седум кучиња – еве што ќе преземат против него

МВР го пронајде стружанецот кој со CАЧМАPКА у6ил седум кучиња – еве што ќе преземат против него
По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава по член 233 од Кривичниот законик, се вели во соопштението на СВР Охрид.
М.З. (62) од струшкото село Ливада е осомничен дека со огнено оpужје у6ил седум кучиња-скитници на улица „Владо Малески“ во Струга.
Со него бил извршен службен разговор во Надворешната канцеларија за криминалистички работи во Струга. Од него била одземена ловечка пушка сачмарка калибар 16 мм.
По целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава по член 233 од Кривичниот законик, се вели во соопштението на СВР Охрид.

error: Content is protected !!