По настанот со автомобилот, се огласи министерката Петровска: Упати јасна порака до цела јавност

Автомобил на булеварот Кочо Рацин во близина на гимназијата „Раде Јовчевски Корчагин“ експолодира додека во непосредна близина се движела министерката за одбрана Славјанка Петровска.
Информацијата за „А1он“ ја потврди Петровска која што го забелажала настанот.
Прашана дали се сомнева дека е загрозена нејзината безбедност, таа за „А1он“ негираше.
„Се е океј, чиста случајност. Јас одев пешки од спротивната страна на булеварот и во тој момент експлодираше возилото. Нема никаква врска со мене и колку што знам нема повредени, возачот на возилото е добар“, вели Петровска за “А1он”.
На терен е испратена и увидна екипа на МВР, а откако е изгаснат пожарот од противпожарната бригада на Скопје.

error: Content is protected !!