(ФОТО) Првиот ден на училиште ги налути родителите со големиот задник: Тоа што го правиш пред децата не е примерно

Фотографиите од училиштето погледнете ги во продолжение од текстот.

Атрактивна учителка ги налутила родителите со својот изглед и облекување.

Поради провокативниот изглед се соочува со негативни коментари.

Први септември е препознатлив по тоа што учениците почнуваат на училиште.

Додека некои со нетрпение чекаат да заминат, други сè уште сакаат да уживаат во празниците и тешко се враќаат на училиште.

Една наставничка со својот атрактивен изглед предизвика воодушевување меѓу учениците и родителите. Имено, таа во преден план го истакнува својот суштински задник и облини, што им пречи и на нејзините родители.

Тaa на својот Инстаграм профил споделува провокативни фотографии, а родителите се згрозени од таа постапка.

Убава и привлечна појава може да биде меч со две острици, што го потврдува и случајот на оваа учителка. Имено, покрај изгледот, на родителите им пречела и нејзината облека. Таа наводно носи тесна и неприлагодена гардероба која ги истакнува нејзините атрибути.

Работата да биде уште полоша, наставничката на својот Инстаграм додава фотографии кои се направени на училиште, на кои во преден план е нејзиниот долен дел.

Нејзините фотографии направија хаос на оваа социјална мрежа, а наставничката редовно добива негативни коментари.

„Многу е непримерно да се прикажуваат фотографии на час со задник во воздух“, „Изгледаш како да си очајна за лајкови, невозможно е да не бидеш свесен дека вака не се оди на работа“, „Кутриот, каков учител го слика нејзиниот задник за време на часовите?“, се само дел од коментарите.

„Ах, да имав таков учител никогаш не би избегал од училиште“, се истакна еден коментар.

Сепак, таа истакнува дека најважно и е учениците да ја сакаат, а нејзе се грижи само за нивното мислење.

„Јас сум навистина добар учител. Учениците ми пишуваа пораки во текот на летото барајќи домашна работа. Тие ја сакаат уметноста и јас сакам да ги учам. Сакам да работам со деца“, рече таа.

И покрај негативните коментари и алармот кој се појави, наставничката не сака да отстапи од своето однесување и стил на облекување.

Некои дури и ја поддржаа, тврдејќи дека нема ништо лошо во тоа што наставничката е „премногу секси“.

error: Content is protected !!