Уторово нова сторатна вест ја потресе Македонија: Во тешка сообраќајна несреќа учествувале 3 автомобили, повредени се четири лица

Уторово нова сторатна вест ја потресе Македонија: Во тешка сообраќајна несреќа учествувале 3 автомобили, повредени се четири лица
Четири лица се повредени синоќа околу 20 часот во сообраќајна незгода помеѓу три возила на улицата „Илинденска“ во Тетово.
-Се случила сообраќајна несреќа во која учествувале три патнички моторни возила:„бмв” со тетовски регистарски ознаки управувано од Е Б.(21) од тетовско Селце, „ауди” со скопски ознаки што го управувал Б.Л.(35) од Република Албанија и „бмв” со германски ознаки управувано од Е М.(44) од гостиварски Градец.
Во несреќата, четири лица здобиле телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница, по што биле пуштени на домашно лекување, информираше СВР Тетово.
На местото на несреќата увид извршила екипа на СВР Тетово.

error: Content is protected !!