(ВИДЕО) Авион се урна: Загинаа сите патници – преживеа само еден свештеник

(ВИДЕО) Авион се урна: Загинаа сите патници – преживеа само еден свештеник
Мал авион се урна во округот Лавака, Тексас, при што загинаа четворица патници, а еден е повреден, соопшти одделот за јавна безбедност на Тексас.
Преживеаниот патник е повреден и се наоѓа во болница во блискиот град Викторија. Жителите на областа каде што се урна авионот изјавија дека имало магла околу 11 часот и дека авионот паднал во близина на патишта на една милја од општинскиот аеродром Јоакум во Тексас.
Црквата во Џермантаун ги идентификува жртвите како нивни членови.Само еден од свештениците ја преживеал несреќата.
error: Content is protected !!