Вечерва голема акција во Тетовско: Има и уапсени – ОВА се деталите

Вечерва голема акција во Тетовско: Има и уапсени – ОВА се деталите
МВР не спие. Продолжува да работи во интерес на граѓаните на државата.
Се апсат криминалци, се врши притисок на сите криминални структури во државата.
Во тетовско Долно Палчиште, полициски службеници од СВР Тетово вечерва го привеле 36-годишниот Џ.А.од ова село, осуден на тригодишна затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба”, соопшти МВР.
По приведувањето реализирано со судска наредба, Џ.А. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор “Тетово” во Тетово

error: Content is protected !!