Ѓоковиќ е во големи проблеми: Повика медицински тајм-аут и против Куако, дали е можно најлошото сценарио?

Ѓоковиќ е во големи проблеми: Повика медицински тајм-аут и против Куако, дали е можно најлошото сценарио?
Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ одново се соочува со здравствени проблеми. На средбата од второто коло во Австралија Опен, поранешниот најдобар тенисер на светот тргна одлично и води со 1-0 во сетови против Енцо Куако, но во вториот сет повторно беше приморан да повика медицински тајм-аут
На крајот од деветтиот гем (5-4 за Куако), Ѓоковиќ го напушти теренот за да добие помош од медицинскиот персонал. Очигледно е дека Србинот има проблеми со грбот и во неколку наврати се виде дека чувствува непријатност во ногата.
Вториот сет донесе многу интензивен тенис во кој 191-от играч на светот демонстрираше исклучително добра игра, притоа преземајќи големи ризици.error: Content is protected !!