Момчето на Антониа Гиговска со кого чека бебе е CИH на познат македонски фолк-пејач (ФОТО)

Младата пејачка Анатониа Гиговска, откако есенва по четири години ја прекина врската со нејзиниот колега Иван Јованов, денеска објави дека е бремена.
Имено Антониа денеска го слави својот 22-ри роденден во Копаоник заедно со нејзниот партнер, музичарот Роберт Спасенцовски.
Пејачката Антониа Гиговска денеска ја изненади јавноста со веста дека е во блажена состојба и наскоро ќе се оствари во улогата на мајка…
Младата пејачка покрај оваа информација го откри и нејзиното момче, Роберт Спасенцовски со кого е во љубовна врска неколку месеци, а кој дел и од нејзиниот бенд.
Станува збор за младиот музичар Роберт, кој инаку е син на фолк-пејачот Боби Спасенцовски, кој на македонската јавност е познат по неговите настапи на многу фестивали за фолк-музика….

error: Content is protected !!