,,Јас не добив снаа” – се огласи таткото на момчето на Антониа

Пејачката Антониа Гиговска е бремена и ќе се мажи. Таа објави слики од позитивниот тест и ултразвикот, и првпат го покажа новиот дечко кој ја побара за жена.
Гиговска пред четири месеци раскина со Иван со кого беше долго во врска. Рече дека со новиот дечко долго време молчелe за бременоста и дека сега, на нејзиниот роднден е време да ја споделат убавата вест.
Младата пејачка покрај оваа информација го откри и нејзиното момче, Роберт Спасенцовски со кого е во љубовна врска неколку месеци, а кој дел и од нејзиниот бенд.
Станува збор за младиот музичар Роберт, кој инаку е син на фолк-пејачот Боби Спасенцовски, кој на македонската јавност е познат по неговите настапи на многу фестивали за фолк-музика….
Боби на својот профил напиша: ,,Сите викаат снаа, но јас си добив ќерка… да сте ми среќни и вечни

error: Content is protected !!