ВИДЕО: Ова е ХИТОТ за кој ќе зборува цела Македонија – Пајак и Антониа ја објавија песната Хабиби

ВИДЕО: Ова е ХИТОТ за кој ќе зборува цела Македонија – Пајак и Антониа ја објавија песната Хабиби
Ќе биде тоа голем бум на македонската музичка сцена. Така се претпоставуваше, а откако ќе погледнете и ќе слушнете, веројатно и самите ќе признаете дека е така.
Пред само неколку моменти, на социјалните мрежи и официјално беше споделен големиот музички хит „Хабиби“.
Истиот е во изведба на младиот трап изведувач Пајак, кој пее во дует со Антониа Гиговска, пејачката која вчера го прослави 22-от роденден и откри дека е бремена.
Текстот и музиката се на Пајак, аранжманот е на Иван Јованов – Iwayo а излезе под етикетата на Урбан рекродс.

Случајно или не, цела Македонија вече 24 зборува за Антониа, а веројатно сега ќе продолжи со позитивни коментари за песната.
Одличен видео запис и музика, уживајте:

error: Content is protected !!