ТЕШКА НЕСРЕЌА: Млад возач удрил во бетонски мост, починал на лице место

Младо момче од Бјеловар загина како возач на автомобил во тешка сообраќајна несреќа што вечерва околу 20:00 часот се случи на главниот пат низ бјеловарската населба Велико Кореново.
Како што пренесува регионалниот портал Bjelovar.live, младиот човек возел Голф 3 од правец на Нарта во правец на Велико Кореново кога удрил во бетонски мост. Тој починал на лице место.
Како се случила несреќата
Веднаш по излегувањето од благиот свиок лево, неколку десетици метри по мостот на Бјеловачка поток, младиот човек во еден момент, најверојатно поради несоодветна брзина, го допрел десниот раб на коловозот и изгубил контрола над воланот.
Тој насилно удрил со предниот дел од автомобилот во бетонски мост пред семејна куќа. Од силниот удар автомобилот се извртел, а младиот човек излетал низ шофершајбната, а неговото тело било фрлено на дрвото пред куќата.
За младиот човек немало спас, а автомобилот бил уништен речиси до непрепознатливост.

Истрагата е во тек, по што ќе се знаат повеќе информации.

error: Content is protected !!