Страотна ТРАГЕДИЈА: Возач прегази 25-годишен пешак – ова се деталите

Страотна ТРАГЕДИЈА: Возач прегази 25-годишен пешак – ова се деталите
Нова страшна трагедија ја погоди државата, во која пак пешакот е жртва на несреќа.
Веста продолжува веднаш по платената реклама од нашиот спонзор:
На 23.01.2023 во 19.45 часот во СВР Куманово било пријавено дека на крстосницата од ул.„Гоце Делчев“ и ул.„Трст“ во Куманово, патничко моторно возило „цитроен ц5“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од С.Д.(57) од Куманово, удрило во пешакот А.М.(25) од Куманово.
Во несреќата, со тешки телесни повреди се здобил пешакот констатирани во Општата болница во Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

error: Content is protected !!