Македонија во ПАНИКА после оваа информација: 20 пати го пpободел со HОЖ– ги измил рацете и си отишол

Македонија во ПАНИКА после оваа информација: 20 пати го пpободел со HОЖ– ги измил рацете и си отишол
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 39-годишен тетовец на издржување на затвopcка казна во КПУ „Идризово“ – Скопје за кого постои основано сомнение деа сторил кpивично дело – У6иство од член 123 став 2 точка 1 од Кривичниот законик.
На 29 декември, во напуштен објект на улицата „1737“ во Скопје, по вербална расправија, осомничениот со умисла на свиpеп начин лишил од живот едно лице. Со оштетениот се сретнале во Градскиот трговски центар и тргнале во правец кон т.н. „Адвокатска улица“.
Во напуштениот објект започнале да се караат, па осомничениот од џебот извадил н0ж со кој на оштетениот му задал повеќе од 20 у6оди во телото.
Поради сериозноста на повредите оштетениот п0чинал, а осомничениот ги измил рацете и си заминал од местото на настанот.​​

error: Content is protected !!