Лепа Брена целосно скршена: Објави слики со емотивни зборови – Вака се опрости од него

Лепа Брена целосно скршена: Објави слики со емотивни зборови – Вака се опрости од него
Смртта на актерот Саша Петровиќ, кој почина на 62-годишна возраст, растажи многумина, особено Лепа Брена, која заедно со него глумеше во филмот „Ајде да се сакаме“.
Пејачката сега реши преку социјалните мрежи да ги испрати последните поздрави до својата колешка, а на Инстаграм објави неколку моменти од популарниот филм со потресен опис.
– Тешко е со зборови да се искаже тагата поради вашето прерано заминување. Ви благодарам уште еднаш за вашата чувствителна душа, вашата добрина. Се надевам дека сега сте во подобро друштво, со великаните на нашата актерска сцена каде што припаѓате. RIP Мое искрено сочувство до вашето семејство – напиша Лепа Брена на својот профил на Инстаграм.
error: Content is protected !!