ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа утрово, загина 22-годишно момче од Перник

Ужасна сообраќајна несреќа се случила рано утринава, во која за жал има и жртви.
Како што известуваат локалните медиуми, глетката од терен била страшно болна и во тој дел од државата не се памети таква несреќа.
Дваесет и двегодишен маж загина во сообраќајна несреќа, извести полицијата во Перник.
Тешката несреќа се случила вечерва на излезот од градот Батановци во правец кон Брезник. Автомобилот во кој се движел младиот човек удрил во дрво и во уште три паркирани автомобили.
Причините за несреќата се разјаснуваат.

error: Content is protected !!