XAOC во скијачкиот центар во Попова Шапка: Морала да реагира итно полицијата – ова се деталите

XAOC во скијачкиот центар во Попова Шапка: Морала да реагира итно полицијата – ова се деталите
Како минатата, така и оваа година скијачкиот центар Попова Шапка не го одминаа инциденти и несакани моменти.
Падна снегот – дојдоа проблемите.
Во продолжение прочитајте и што се случуваше изминатиот викенд таму.
На 28.01.2023 во 16.00 часот во Полициска станица Тетово А.И.(59) од Скопје пријавила дека околу 13.30 часот во скијачкиот центар во Попова Шапка нејзиниот малолетен внук од Скопје, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од едно лице.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

error: Content is protected !!