Страшна трагедија ја потресе цела Македонија: Почина младо дете – кое било донесено во тешка состојба во болницата во Тетово

За жал, лошата вест брзо се прошири. Истата ја погоди цела Македонија.
Страшна трагедија ја потресе цела Македонија: Почина младо дете – кое било донесено во тешка состојба во болницата во Тетово
Вчера рано утрото, во тетовската клиничка болница било донесено дете во тешка состојба, кое неколку часа подоцна починало, соопшти полицијата во својот билтен.
„Околу 3:30 часот во тетовската Клиничка болница бил донесен малолетник од Тетово во тешка здравствена состојба, без траги на насилство. По укажаната лекарска помош, околу 7 часот малолетникот починал“, се вели во полициското соопштение.
Јавен обвинител, екипа од СВР Тетово и лекар по судска медицина извршиле увид, а по наредба на Јавниот обвинител, телото било предадено на семејството.

error: Content is protected !!