Директорот на Ал Наср бесен на Роналдо: Потрошив 200 милиони евра, а тој знае да направи само „Сиуууу“ (ВИДЕО)

Директорот на Ал Наср бесен на Роналдо: Потрошив 200 милиони евра, а тој знае да направи само „Сиуууу“ (ВИДЕО)
Кристијано Роналдо направи трансфер во Саудиска Арабија каде што добива 200 милиони евра по сезона. Саудијците освен што добиваат голем маркетинг со неговото доведување, сепак очекуваат и резултати на теренот.
Но, резултати и ефикасност од Роналдо во првите два натпревари нема. Роналдо не постигна гол на првите две официјални средби, Ал Наср беше елиминиран од полуфиналето во Суперкупот на Саудиска Арабија.
„Дадов 200 милиони за Роналдо, а тој знае само сиуу“, извика луто шеикот и ја напушти просторијата.
На пристугните им беше смешна неговата реакција, но очигледно на него не му беше баш до смеење.

error: Content is protected !!