ПОТВРДЕНО: Приведен бегалец од затвор

ПОТВРДЕНО: Приведен бегалец од затвор
По серијата лоши вести од затворите низ државата, утрово веќе работите се стабилизираат односно се враќаат во нормала.
Како што информираа и од МВР, приведено е лице кое претходно успеало да избега од затвор.
На 30.01.2023 на ул.„Гоце Делчев“ во с.Кривогаштани, прилепско, полициски службеници од СВР Битола – Полициско одделение Кривогаштани го привеле П.М.(36) од с.Кривогаштани.
Тој бил баран по потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Прилеп заради бегство од затворот.
Лицето било спроведено во установата за доиздржување на казна затвор во траење од две години и три месеци, соопштуваат од МВР.

error: Content is protected !!