XOPOP: 15-годишник за девојка из6ол друг тинејџер кај „Џамбо“

Вчера во 14.30 часот во трговски центар на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода 15-годишник од Скопје.
Околу 14.05 часот, по кратка расправија и недоразбирање поради девојка, тој со HOЖ му нанел повреда на М.А.(18) од с.Зелениково, скопско, при што бил забележан и задржан од полициски службеник од Полициската станица Центар.
Од него бил одземен Hожот, а повредениот М.А. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му била констатирана телесна повреда.
По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

error: Content is protected !!