ВОНРЕДНО: МВР затворени дел од улиците за движење поради Гоце Делчев – еве каде НЕ може да движите

ВОНРЕДНО: МВР затворени дел од улиците за движење поради Гоце Делчев – еве каде НЕ може да движите
МВР од синоќа воведе посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во сабота.
За сообраќај е затворена ул.„Самоилова“, на потегот од ул.„Иљо Војвода“ до крстосницата со ул.„Прохор Пчински“, а на в сабота ќе се спроведе и на ул.„Лазар Личеновски“ и ул.„Самоилова“.
„Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите граѓани да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници по сообраќајниците каде што ќе се одвива настанот со цел безбедност на сите учесници во сообраќајот“, пренесува министерството.
Вчера бугарското собрание со големо мнозинство ја изгласа декларацијата со која го осудува насилството врз Бугарите во Македонија. Документот наиде на остра реакција од македонското МНР, според кое, декларацијата оди во прилог на провокаторите..

error: Content is protected !!