Доцна вечерва СИЛЕН земјотрес во соседна Грција – ова се деталите

Доцна вечерва СИЛЕН земјотрес во соседна Грција – ова се деталите
Земјотрес со јачина од четири степени по Рихетровата скала ја погоди вечерва Грција.
Епицентарот на земјотресот се наоѓа во близина на местото Тиваи, на 22 километри од Халкида, на длабочина од пет километри.
Засега нема информации за евентуални жртви, повредени или за материјална штета од потресот.

error: Content is protected !!