ВОНРЕДНО: Силен земјотрес ја погоди Хрватска

ВОНРЕДНО: Силен земјотрес ја погоди Хрватска
Веста продолжува веднаш по рекламата
Веста продолжува веднаш по рекламата
Силен земјотрес ја погоди Хрватска. Според ЕСЦМ, земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погодил Крк, а потресот бил почувствуван и во Бања Лука.
Набргу потоа продолжи да се тресе кај Огулин, но повеќе информации ќе се знаат подоцна.error: Content is protected !!