ШОК: Обвинетите на судењето за убиството на Тот ги ЗАЧУДИЈА сите со својата изјава

Со воведен говор на јавниот обвинител, во Кривичниот суд почна судењето за убиството на хрватскиот ракометар, Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред ноќен клуб во Градскиот парк во Скопје.
Додека обвинителката го опишуваше настанот во кој до смрт беше претепан Тот, во судницата беа присутни роднини обвинетите, но немаше никој од семејството на хрватскиот ракометар.
Таткото на Тот, кој не успеал да стигне во земјава за денешното рочиште, треба да пристигне во Скопје за наредното рочиште закажано за 14 септември…

error: Content is protected !!