Паднал од мотор, не сакал да оди на лекар – потоа починал во својот дом: Голема трагедија ја потресе Македонија

Паднал од мотор, не сакал да оди на лекар – потоа починал во својот дом: Голема трагедија ја потресе Македонија
Советите да се оди на лекар – секогаш треба да се почитуваат, затоа што можат да бидат кобни, како во овој случај.
Во текот на вчерашниот ден во СВР Штип било пријавено дека во својот дом во Кочани бил пронајден починат Г.П.(45) со повреда на главата.
Според пријавеното, околу 00.30 часот, пред неговиот двор паднал од мотоцикл и се здобил со повреди, а со помош на сосед бил внесен во домот, но одбил да оди на лекар.
Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

error: Content is protected !!