КОЛЕГИТЕ СЕ ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Ненадејно почина младата докторка Александра (37), ѝ се слошило во текот на ноќта

КОЛЕГИТЕ СЕ ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Ненадејно почина младата докторка Александра (37), ѝ се слошило во текот на ноќта
Докторката Александра Јовиќ, која работеше во ургентното одделение на Здравствениот дом во Лебане во јужна Србија, ненадејно починала ноќеска на 37-годишна возраст.
Според неофицијални информации, Александра неколку дена се жалела на здравствени проблеми, а пред три дена конечно нашла слободно време да направи тестови, но во текот на ноќта ненадејно и се слошило и итно била префрлена на Клиниката за анестезија и реанимација во Ниш.
Нејзините колеги велат дека се во шок и збунети и дека само обдукцијата ќе утврди што ја предизвикало ненадејната смрт. Велат дека Александра била многу посветена на својата работа и дека била добра колешка и искрена пријателка.
Младата докторка ја остави малолетната ќерка, родителите и сестрата со семејството. Погребот ќе се изврши во вторник на гробиштата во Лебане.

Веста предизвика шок во Здравствениот дом и градот. Семејството и пријателите се збогуваат со Александра на социјалните мрежи.
– Патувај со ангелите, наш ангел – напишал еден корисник.

– Нека ја чуваат ангелите – додаде друг корисник.

error: Content is protected !!